Pappaskämt i världsklass
101 ordvitsar att njuta av igen och igenBeställ recensionsexemplar
Bok i originalformat skickas ca 3 veckor före recensionsdatum. Önskar du PDF-korrektur eller har frågor kontakta mediekontakten nedan.
Du har ännu inte behörighet att beställa böcker från detta förlag. Kontakta press@bonnierforlagen.se om du vill utöka din behörighet.
Vill du beställa recensionsexemplar?
Logga inUtgivningsdag: 2026-10-06
Recensionsdag: 2026-10-06
Mediekontakt: Bonnierförlagens Press
Pappaskämt är den bästa och samtidigt den värsta formen av vitsar. Vi både skrattar och skakar på huvudet på samma gång. Och det händer ofta att vi inte vill låtsas om hur mycket vi tycker om dem – för då slutar aldrig våra pappor att plåga oss med sånt som: ”Har du hört att fiskbilen krockade? Men det är ingen fara, det blev bara lättare laxskador”.
Här är den perfekta humorboken för alla tillfällen – hela 101 pappaskämt som förgyller din bussresa, din släktmiddag, ja, hela din tillvaro!
Detaljerad fakta
Recensionsdag: 2026-10-06 Genre: Livsstil, hobby och fritid Formgivare: Moa Edlund Thema-kod: Humorsamlingar och antologier Antal sidor: 96 Format (utgivningsdatum): Inbunden, 9789155274900 (2026-10-06)
