Kontakt

Ledning

Rickard Ekström

Rickard Ekström

VD

rickard.ekstrom@semic.se

08-799 30 65

Måns Gahrton

Måns Gahrton

Förlagschef och förläggare

mans.gahrton@semic.se

08-799 30 51

Marknad

Malin Tiselius /

Malin Tiselius /

Marknadschef
Pressansvarig Bokförlaget Semic

malin.tiselius@semic.se

08-799 30 53, 076-546 30 53

Cilla Wikström

Cilla Wikström

Key Account Manager

cilla.wikstrom@semic.se

0765-26 11 41

Redaktion

Anna Bäfverfeldt

Anna Bäfverfeldt

Redaktör

anna.bafverfeldt@semic.se

08-799 30 62

Moa Edlund

Moa Edlund

Formgivare

moa.edlund@semic.se

Jonna Karvonen

Jonna Karvonen

Redaktör

Jonna.karvonen@semic.se

08-7993041

Annelie Lindqvist

Annelie Lindqvist

Förläggare och redaktionschef

annelie.lindqvist@semic.se

08-799 30 36, 0708-27 45 51

Mattias Pettersson

Mattias Pettersson

Redaktör

mattias.pettersson@semic.se

08-799 30 59

Johanna Strömqvist

Johanna Strömqvist

Redaktör

johanna.stromqvist@semic.se

08-799 30 58

Monica Sundberg

Monica Sundberg

AD

monica.sundberg@semic.se

08-799 30 63

Adminstration

Therese Nygren

Therese Nygren

Ekonomi

therese.nygren@semic.se

08-799 30 26, 073-986 08 54

Lars Söderman

Lars Söderman

Produktionschef

lars.soderman@semic.se

08-799 30 69

Foreign Rights

 Ludvig Kullander

Ludvig Kullander

Rättighetsansvarig/Rights Director

ludvig.kullander@bonnierrights.se

+46 76 526 11 23

 Cecilia Lindh Mattsson

Cecilia Lindh Mattsson

Koordinator

cecilia.lindhmattsson@bonnierrights.se

+46 8 696 81 00

Besöksadress

Esplanaden 3B

Postadress

Box 1243
172 25 Sundbyberg

Telefon

08-799 30 63

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

E-postadress

info@semic.se
  • Facebook
  • Instagram